Будівництво мостів

Мостобудування в світі грає значну роль, адже це можливість створення переправ через річки для проїзду транспортних засобів. Будівництво мостів – це послуга, що передбачає розробку архітектурних та конструктивних особливостей споруди, підбір оптимальних матеріалів та виконання робіт.

Примітивні мости зі сполучених між собою балок використовувалися ще в давнину для організації переправ через водойми. Згодом технологія будівництва мостів покращала і виникли вже звичні нам будівлі.

Конструкція мостів: що вона включає

Кожен міст складається з двох частин: опор та прольотів. Опори необхідні для підтримки прогонових зон і включають фундамент і безпосередньо опорний елемент, що передає навантаження на фундамент. Прольоти складаються з:

  1. плит перекриття;
  2. ферм;
  3. поперечних та поздовжніх балок.

Вони можуть мати різну форму та конструкцію: арочну, вантову, рамкову, балочну. Будівництво мостів також передбачає створення комбінованих варіантів.

Етапи будівництва мостів

В Україні, як і в більшості країн світу, затверджено технологію створення стійких, надійних та довговічних переправ. Будівництво мостів включає кілька основних етапів:

  1. Перед початком надання послуги виконуються інженерні виміри та розрахунки. З їхньої основі формується індивідуальний проект проект.
  2. Зводяться опори. Це можуть бути наземні та підводні споруди з різною технологією зведення.
  3. Формуються прольоти. Якщо міст великий, то спочатку встановлюються прибережні частини, та був інші ферми у зібраному вигляді доставляються з допомогою спеціальних барж.

Послуга мостобудування має популярність в Україні, хоч її технологія є досить складною. При будівництві мостів застосовуються різні матеріали: деревна порода, залізобетон, алюміній, сталь. Найпопулярнішими вважаються залізобетонні споруди, а також мости з легкого алюмінію та оцинкованої сталі, стійкої до корозії.

Архітектура кожної будівлі розглядається індивідуально залежно від побажань замовника та особливостей довкілля. У сучасності популярністю користуються арочні варіанти з ґратчастими фермами. Вони легші та витриваліші, мають привабливий зовнішній вигляд. Мостобудування незмінно залишається важливим компонентом будівельної сфери і з кожним роком лише набирає популярності.

Потрібнаконсультація?

Отримати консультацію по підбору підйомника для катера і зробити замовлення можна за телефоном:

067 920 56 56