Поради зі спорудження власного ставка

Привабливий дачну ділянку для кожного господаря бачиться по-своєму – для кого-то це сад, усіяний квітами, а для кого-то чистий газон з басейном. Останнім часом все більше ландшафтних ескізів повниться різноманітними варіаціями водойм прямо на території садиби. Причому, тим, кому не пощастило отримати ділянку поблизу природної водойми, може зробити його самостійно.

Якщо таке рішення вже прийнято, ми допоможемо вам парочкою рад, завдяки їм ви уникнете глобальних помилок при будівництві. Безумовно, крім технічних питань, процес створення власного ставка дуже творчий, але навіть тут не завадить планування. Від вибору ділянки та до робіт зі створення котловану, вам знадобиться раціоналізм і бажання втілити в життя ідею маленького водного острівця на вашій дачі.

Советы по сооружению собственного пруда

5 порад для створення ставка на ділянці

  • Перша порада. Розташування ставка відіграє величезну роль, тому перший крок дуже відповідальний. З точки зору естетики, водойма повинен розташовуватися на видному місці і гармоніювати з фоном, тобто, створювати єдиний пейзаж. З практичної точки зору, небажано розташовувати ставок в області постійного проживання сонячних променів, а також рослин, які часто скидають листя. Ідеальне місце – в тіні дерев, чия коренева система вже давно усталилася.
    Друга порада. Форма і розміри ставка буде визначено можливостями вашої присадибної території. Проте, визначитеся з тим, що ви хочете бачити на ділянці, щоб всі параметри відповідали вільному пересуванню по саду і вписувалися в загальний дизайн.
  • Третя порада. Декоративне оформлення готового ставка – одна з кінцевих цілей його створення, адже так приємно мати щось гарне і живе, що можна видозмінювати час від часу. За допомогою рослин виходить ненав’язливий і привабливий декор, можна підібрати сорти і створити будь-який стиль. Єдине зауваження – вимоги рослин до води і сонячного режиму обов’язково дотримуйтесь, інакше вони просто будуть займати місце у водойми, і витрачати ваші сили.
  • Четверта порада. Якщо крім рослин ви хочете поселити в ставку і рибок, ознайомтеся з цією темою окремо. Параметри водойми, а саме глибина, повинні відповідати мінімальним вимогам, щоб в будь-який час року живність могла спокійно жити у воді.
  • П’ята порада. При плануванні розмірів ставка, що не вдавайтеся до крайнощів, намагаючись створити водний острівець допустимих розмірів, і не забувайте про зміцнення берегів вашого водоймища. Роботи з котлованом і обладнання дна завжди з’їдають частину його площі, тому врахуйте цей фактор.
Потрібнаконсультація?

Отримати консультацію по підбору підйомника для катера і зробити замовлення можна за телефоном:

067 920 56 56