Графік роботи: 8:30 до 19:30

Прокладання кабелю під водою

Прокладання кабелю під водою — поширений спосіб передачі сигналів зв'язку, електроенергії та прокладання комунікацій в Україні, якщо укладання по суші неможливе або недоцільне. Здійснюється прокладання кабелю через річку, море, океан та інші типи водойм. Для цього використовуються спеціальні електрокабелі, призначені для експлуатації під водою. Всі вони мають спеціальну оболонку для гідрозахисту, виготовлену з поліетилену, ПВХ або каучуку синтетичного походження.


Коли й навіщо потрібна прокладка кабелю під водою?

Прокладка кабелю під водою використовується в тих випадках, коли інші варіанти утруднені або необхідне приховування.

Основні випадки використання прокладки під водою:

  • Поблизу немає моста, щоби прокласти кабель;
  • Водойма надто широка, щоб прокласти повітряну лінію;
  • Обійти водну перешкоду неможливо (характерно для морів та річок);
  • Обхід водоймища по суші дорожчий, ніж прокладання кабелю по дну.


Які кабелі використовують під водою в Україні?

Згідно з рекомендаціями ПУЕ, найкраще для цих цілей підходять кабелі, армовані круглим дротом. Але якщо є сильна течія, невелика глибина до 60 м або розмита берегова лінія, краще використовувати кабелі з подвійним металевим армуванням. Ще цей тип кабелю застосовується при прокладці морем, якщо набережна піддається впливам сильного прибою. Категорично забороняється використання під водою кабелів з ізоляцією з гуми, покриті полівінілхлоридом або алюмінієм без належного ізоляційного покриття, що захищає конструкцію від води.

Стрічкове армування підходить для не сплавних і несудноплавних річок, шириною до 100 м. Що стосується прокладання оптичного кабелю, то він також повинен бути призначений саме для підводного застосування.

Важливо! Щоб уникнути з'єднань, краще брати кабелі однією будівельною довжиною. У такому випадку дозволено застосування одножильних кабелів. Але це не завжди можливо, тому що кабелі потрібно з'єднувати за допомогою спеціалізованих муфт, наповнених гелем для підводного прокладання кабелю через річку та інші водойми.

Підготовка, способи укладання та інші подробиці

Найчастіше потрібна попередня підготовка дна, що включає очищення від сміття та каміння, а також створення траншеї для кабелю по дну. Методи укладання відрізняються залежно від типу та особливостей водойми:

  • Ручний метод. Підходить для прокладання комунікацій через несудноплавні, дрібні та неширокі річки.
  • Механізований метод із використанням плавучого понтону. На ньому знаходиться кабель, який поступово розмотується та занурюється у воду, де його приймають водолази та укладають у підготовлену траншею.
  • Прокладання кабелю з баржі. Метод використовується, якщо ширина водної перешкоди перевищує 200 м. Використання буксированої або самохідної баржі, або самохідного судна.

Що може пошкодити кабель під водою та як цього уникнути?

В основному, кабель під водою можуть пошкодити підводні жителі та якорі суден. Щоб цього уникнути, дно траншеї роблять у вигляді піщаної подушки, а сам кабель накривають мішками з піском, укріпленими зверху бетоном або кам'яним начерком. Ще один метод додаткового зміцнення – спорудження кабельних колодязів на березі, які сигналізуватимуть про наявність кабелю.


Прокладання кабелю дном моря в Україні.

Найчастіше морське дно використовується для прокладання оптоволоконних кабелів, що забезпечують високошвидкісний зв'язок. Для цього вимагатиме габаритні та обладнані судна, які зможуть розмістити необхідну кількість кабелів.

Розташування кабелю на дні моря чи океану є досить проблематичним, адже згодом його дуже складно відремонтувати. При цьому такі лінії просто необхідні, хоч і вимагають великих інвестицій. Такі проекти зазвичай виконуються на міжнародному чи державному рівні.

Висока якість від правильного методу

Фахівці нашої компанії підбирають найнадійніший метод монтажу підводних електромереж, виходячи з умов поставленого завдання та геологічних умов дна водойми. Один з варіантів занурення кабелю в мулисте дно під своєю вагою, а якщо цього мало розробляються інші варіанти, що дозволяє істотно підвищити ізоляцію кабелю від зовнішнього впливу. Наша команда успішно виконує найскладніші проекти, перетворюючи їх на цікаве та захоплююче заняття.

Наші клієнти завжди висловлюють високу подяку за надані послуги найвищої якості!

Наші переваги
Офіційно укладаємо договір
Офіційно
укладаємо договір
Безкоштовний виїзд фахівця на об'єкт
Безкоштовний виїзд
фахівця на об'єкт
Даємо гарантію на конструкції
Даємо гарантію
на конструкції
Завжди пропонуємо найкращу ціну
Завжди пропонуємо
найкращу ціну