Прокладка кабелю під водою

Замовити прокладку кабелю під водою (067) 920-56-56

Прокладка кабелю під водою – найпоширеніший спосіб передачі сигналів зв’язку, електроенергії і прокладки комунікацій в Україні, якщо укладання по суші неможлива або недоцільна. Здійснюється прокладка кабелю через річку, море, океан і інші типи водойм. Для цього використовуються спеціальні силові електрокабелі, призначені для експлуатації під водою. Всі вони мають спеціальну оболонку для гідрозахисту, виконану з поліетилену, ПВХ або каучуку синтетичного походження.

Коли і навіщо потрібна прокладка кабелю під водою?

Прокладка кабелю під водою використовується в тих випадках, коли інші варіанти ускладнені або необхідна прихована укладання.
Основні випадки використання прокладки під водою:

  1. Поблизу немає моста, щоб прокласти кабель;
  2. Водойма занадто широкий, щоб прокласти повітряну лінію;
  3. Обійти водну перешкоду неможливо (характерно для морів і річок);
  4. Обхід водойми по суші дорожчий, ніж прокладання кабелю по дну.

Які кабелі використовуються під водою в Києві (Україна)?

Згідно з рекомендаціями ПУЕ, найкраще для цих цілей підходять кабелі, армовані круглої дротом. Але якщо є сильна течія, невелика глибина до 60 м або розмита берегова лінія, краще використовувати кабелі з подвійним металевим армуванням. Ще цей тип кабелю застосовується при прокладанні по морю, якщо набережна піддається впливам сильного прибою. Категорично забороняється використання під водою кабелів з ізоляцією з гуми покриті полівінілхлоридом або алюмінієм без належного ізоляційного покриття, що захищає конструкцію від води.
Стрічкове армування підходить для НЕ сплавних і несудноплавних річок, шириною до 100 м. Що стосується прокладки оптичного кабелю, то він також повинен спочатку бути призначений саме для підводного застосування.

Підготовка, способи укладання та інші подробиці

Найчастіше потрібна попередня підготовка дна, що включає очищення від сміття та каміння, а також створення траншеї для кабелю по дну. Методи укладання відрізняються в залежності від типу і особливостей водойми:

  1. Ручний метод. Підходить для прокладки комунікацій через несудноплавні, дрібні і неширокі річки.
  2. Механізований метод з використанням плавучого понтона. На ньому знаходиться кабель, який поступово розмотується і занурюється в воду, де його приймають водолази і укладають в підготовлену траншею.
  3. Прокладка кабелю з баржі. Метод використовується якщо ширина водної перешкоди перевищує 200 м. Використання буксируемой або самохідної баржі, або самохідного судна.

Що може пошкодити кабель під водою і як цього уникнути?

В основному, кабель під водою можуть пошкодити підводні жителі і якоря судів. Щоб цього уникнути, дно траншеї роблять у вигляді піщаної подушки, а сам кабель накривають мішками з піском, укріпленими зверху бетоном або кам’яною накидкою. Ще один метод додаткового укріплення – спорудження кабельних колодязів на березі, які будуть сигналізувати про наявність кабелю.

Прокладка кабелю по дну моря в Україні

Найчастіше морське дно використовується для прокладки оптоволоконних кабелів, що забезпечують високошвидкісну зв’язок. Для цього зажадає габаритні і обладнані судна, які зможуть розмістити потрібний кількість кабелів.
Розташування кабелю на дні моря або океану досить проблематично, адже згодом його дуже складно відремонтувати. При цьому, такі лінії попросту необхідні, хоч і вимагають великих інвестицій. Такі проекти зазвичай виконуються на міжнародному або державному рівні.

Висока якість від правильного методу

Фахівці нашої компанії підбирають найнадійніший метод монтажу підводних електромереж виходячи з умов поставленого завдання і геологічних умов дна водойми. Один з варіантів занурення кабелю в мулисте дно під своєю вагою, а якщо цього не досить розробляються інші варіанти, що дозволяє істотно підвищити ізоляцію кабелю від зовнішнього впливу. Наша команда успішно виконує найскладніші проекти, перетворюючи їх в цікаве і захоплююче заняття.

Наші клієнти завжди висловлюють високу подяку за надані послуги найвищої якості!

Потрібнаконсультація?

Отримати консультацію по підбору підйомника для катера і зробити замовлення можна за телефоном:

067 920 56 56