Прокладка кабелю під водою

Замовити прокладку кабелю під водою (067) 920-56-56

Прокладка кабелю під водою – найпоширеніший спосіб передачі сигналів зв’язку, електроенергії і прокладки комунікацій в Україні, якщо укладання по суші неможлива або недоцільна. Здійснюється прокладка кабелю через річку, море, океан і інші типи водойм. Для цього використовуються спеціальні силові електрокабелі, призначені для експлуатації під водою. Всі вони мають спеціальну оболонку для гідрозахисту, виконану з поліетилену, ПВХ або каучуку синтетичного походження.

Коли і навіщо потрібна прокладка кабелю під водою?

Прокладка кабелю під водою використовується лише в крайньому випадку, коли інших варіантів просто немає. Причина у високій трудомісткості і фінансових витратах на спеціальну техніку та послуги водолазів.
Основні випадки використання прокладки під водою:

  1. Поблизу немає моста, щоб прокласти кабель над ставком;
  2. Водойма занадто широкий, щоб розмістити кабель в повітрі на спеціальних підвісках;
  3. Обійти водну перешкоду неможливо (характерно для морів і річок);
  4. Обхід ставка по суші дорожчий, ніж прокладання кабелю по дну.

Які кабелі використовуються під водою в Києві (Україна)?

Згідно з рекомендаціями ПУЕ, найкраще для цих цілей підходять кабелі, армовані круглої дротом. Але якщо є сильна течія, невелика глибина до 60 м або розмита берегова лінія, краще використовувати кабелі з подвійним металевим армуванням. Ще цей тип кабелю застосовується при прокладанні по морю, якщо набережна піддається впливам сильного прибою.
Категорично забороняється використання під водою кабелів з ізоляцією з гуми покриті полівінілхлоридом або алюмінієм без належного ізоляційного покриття, що захищає конструкцію від води.
Стрічкове армування підходить для НЕ сплавних і несудноплавних річок, шириною до 100 м. Що стосується прокладки оптичного кабелю, то він також повинен спочатку бути призначений саме для підводного застосування.
Важливо! Щоб уникнути з’єднань, краще брати кабелі однієї будівельної довжиною. В такому випадку, дозволено застосування одножильних кабелів. Але це не завжди можливо, так як кабелі треба з’єднувати за допомогою спеціалізованих муфт, наповнених гелем для підводного прокладання кабелю через річку і інші водойми.

Підготовка, способи укладання та інші подробиці

Найчастіше потрібна попередня підготовка дна, що включає очищення від сміття та каміння, а також створення траншеї для кабелю по дну. Методи укладання відрізняються в залежності від типу і особливостей водойми:

  1. Ручний метод. Підходить для прокладки комунікацій через несудноплавні, дрібні і неширокі річки.
  2. Механізований метод з використанням плавучого понтона. Для водних перешкод, ширина яких не більше будівельної довжини кабелю. В цьому випадку понтон рухається по тросу уздовж запланованої кабельної траси. На ньому знаходиться кабель, який поступово розмотується і занурюється в воду, де його приймають водолази і укладають в підготовлену траншею.
  3. Прокладка кабелю з баржі. Метод використовується якщо ширина водної перешкоди перевищує 200 м. Баржа рухається за допомогою лебідок. Використання буксируемой або самохідної баржі, або самохідного судна. Найдорожчий і трудомісткий спосіб, який необхідний для широких і судноплавних водойм.

Що може пошкодити кабель під водою і як цього уникнути?

В основному, кабель під водою можуть пошкодити підводні жителі і якоря судів. Щоб цього уникнути, дно траншеї роблять у вигляді піщаної подушки, а сам кабель накривають мішками з піском, укріпленими зверху бетоном або кам’яною накидкою. Ще один метод додаткового укріплення – спорудження кабельних колодязів на березі, які будуть сигналізувати про наявність кабелю.

Прокладка кабелю по дну моря в Україні

Найчастіше морське дно використовується для прокладки оптоволоконних кабелів, що забезпечують високошвидкісну зв’язок. Для цього зажадає габаритні і обладнані судна, які зможуть розмістити потрібний кількість кабелів.
Розташування кабелю на дні моря або океану досить проблематично, адже згодом його дуже складно відремонтувати. При цьому, такі лінії попросту необхідні, хоч і вимагають великих інвестицій. Такі проекти зазвичай виконуються на міжнародному або державному рівні.

Заощаджуємо на плавзасобах: укладання кабелю взимку в Києві

Якщо товщина льоду на поверхні ставка дозволяє виконати всі роботи по прокладанню кабелю під водою, то такий спосіб використовувати найдешевше – економія на плавзасобах і супутньому обладнанні. Єдине на чому не вийде заощадити – послуги водолазів.
Для прокладки комунікацій, в льоду вирубується ополонка, ширина якої перевищує 30 см. Кабель попередньо прогрівається, а потім розмотується, занурюється через полином і укладається в траншею водолазами.

Потрібнаконсультація?

Отримати консультацію по підбору підйомника для катера і зробити замовлення можна за телефоном:

067 920 56 56