Будівництво гаража для катера

Гараж для човна – це приміщення для поранення і дрібного ремонту водного транспорту, яке здатне захистить його від шкідливого впливу природних умов. Будівництво гаражів для човнів і катерів на сьогоднішній день актуально через зручності використання даного об’єкта. Крім прямого призначення в гаражі можна зберігати інструмент і робочий інвентар, який використовується під час водних прогулянок. Крім того, там можна розміщувати підйомник для катера, що в осінньо-весняний період легко переміщати катер з суші на воду, і навпаки.

Побудувати гараж для катера можна як на суші, так і безпосередньо над водою, що робить можливим максимально простий вихід судна вплав. Двоповерхові елінги зі всілякими зручностями придатні і для проживання в них, так можна здійснювати контроль за катером, і проводити романтичні вечори на березі мальовничої водойми.
Гараж для катера

Які є види гаража для катера?

Елінг на суші може розташовуватися поблизу приватного будинку або на узбережжі, що часто можна зустріти неподалік водойм. Особливістю такого гаража є зберігання судна в безпечних сухих умовах на спеціальній опорної конструкції. Вона дозволяє мати повний доступ до днища катера, що робить зручним його ремонт і обслуговування.

Цей спосіб зберігання катера виключає появу корозії. Єдиним додатковим інструментом, який знадобиться для транспортування човна є причіп або трейлер – розмістивши на конструкції катер, необхідно доставити його до місця зберігання.

Гараж на воді – це дуже зручне споруда, яка не вимагає додаткового обладнання для переміщення катера по суші. Це дуже вигідно для суден, які мають великі габарити. Також особливість елінгу наплаву – це можливість піднімати судно з води, що вбереже його від пошкодження в зимову пору року, і не дасть утворитися корозії. Побудований такий елінг на понтонному фундаменті зі всілякими додатковими оснащеннями.

Елінг для катера на суші

Цей тип сховища для човна можна звести самостійно на зварювальному каркасі. У довжину гараж повинен бути на 3 метри довший за судна, в ширину на 2. Комфортне висоту елінгу можна визначати самостійно, при цьому, мінімальна становить висоту катера разом з підставкою (трейлером) для переміщення судна.

Для обшивки металевого каркаса використовують оцинковані блоки, металевий сайдинг або сендвіч-панелі. Будь-який матеріал для облицювання гаража обов’язково повинен володіти антикорозійними властивостями і мати товщину не менше 3 міліметрів.

Матеріал фундаменту для гаража на суші визначається типом ґрунту і рівнем його промерзання, а також глибиною грунтових вод. Має значення і вагу катера з усією супутньою комплектацією, щоб розрахувати норму навантаження на нього.

Для підтримки в гаражі комфортної температури, в тому числі для проведення часу там в холодну пору року, проводять його теплоізоляцію. Утеплювати панелі можна за допомогою пінополістиролу, скловолокна або мінеральної вати.

Будівництво елінгу для човна на воді

Розташування гаража для катера наплаву увазі технічно більш складне його будівництво, з чим самостійно впоратися важче. Фундаментом які наводнили елінгу служать понтони із залізобетону, пластмаси або пластику. Залізобетонні блоки монтуються на металевий каркас, все це підкріплюється дерев’яної сіткою і спускається на воду. За допомогою якірної системи понтони будуть залишатися на місці без переміщення.

Пластмасові понтони виготовляються цілими наборами блоків, які просто необхідно закріпити за місцевістю. Пластикові ж понтони доступні у продажу, але за дуже високою ціною. Їх виготовлення вручну з пластмасових бочок має складну технологію, але зусилля виправдовуються доступною вартістю.

Човновий гараж на суші або воді приносить велику користь власникам водного транспорту, так як відпадає необхідність в їх переміщенні і транспортуванні для ремонту. У будь-який час року в елінгу ваш катер буде захищений від атмосферних опадів, впливу води і льоду під час зимового сезону. Утеплені елінги зі стабільною температурою всередині приміщення дозволяють проводити ремонт катера. А наявність достатнього місця в гаражі дозволить вам розмістити весь необхідний інвентар для обслуговування катера в одному місці.

Потрібнаконсультація?

Отримати консультацію по підбору підйомника для катера і зробити замовлення можна за телефоном:

067 920 56 56