Які є способи зміцнення берега водойми?

Поселення біля природного річкового водойми або створення штучного водного острівця на присадибній ділянці завжди обіцяє радість спілкування з природою. Споглядання барвистих пейзажів і заспокійливою водної гладі є перевагою життя біля невеликого водоймища.

Але з часом техногенні та тимчасові чинники змушують природні і рукотворні водойми міняти свою природу у вигляді осипання або підмивання берега, замулювання грунту і перетворення його в непривабливе болотце.

Для збереження краси та підтримки життєдіяльності маленької екосистеми необхідно провести ряд процедур по зміцненню берега. Це дозволить не тільки зберегти естетичний вигляд водойми, а й убезпечить від негативного впливу водної вірші на найближчі поселення.

Як підготувати берег до зміцнення?

Щоб ефективно провести роботи берегоукріплення, потрібно врахувати багато нюансів, починаючи від характеру походження ставка і закінчуючи масштабами можливих проблем, які виникнуть з часом в даному ландшафті. Вибираючи метод берегоукріплення, віддавайте перевагу технічні способи, тобто використання не тільки рослинних структур для зміцнення прибережної грунту, але і установку сторонніх зміцнювальних конструкцій.

Для зміцнення берега необхідно вивчити характер грунту і течії, можливість зрушень і ерозії грунту. Має значення також розташування водойми, зміна рівня вод в різні сезони, близькість розташування до людського поселення і тому подібні фактори.

Існує багато способів зміцнення берегової лінії, всі вони призначені для різних природних умов і ідеально підібрати потрібний може лише досвідчений майстер. Якщо ви все-таки впевнені в своїх силах і плануєте самостійно зайнятися облагороджування водойми на ділянці, ознайомтеся з наступними рекомендаціями.

Які краще використовувати способи зміцнення полого берега?

  • Георешетка. Один з найефективніших способів зміцнення полого схилу. По всій площі берегової лінії натягується решітка з полімерних волокон, які створюють пористу структуру решітки. Всі осередки розташовані в шаховому порядку і згодом заповнюються грунтом або щебенем з домішкою рослинних культур. Цей прийом допомагає створювати додаткове зміцнення для берегової лінії під час сплетення кореневої системи рослин в так зване армирующее полотно на схилі водойми.
  • Кокосовий мат. Матеріал високої екологічності, має високу міцність і легкістю монтажу. В основному кокосовими матами зміцнюють рукотворні ставки з плівковим підставою, так як при зниженні рівня води, він приховує непривабливий зовнішній вигляд берегової лінії.
  • Кокосовий мат складається з натуральних переплетених волокон, які утворюють структуру решітки і добре зміцнюють берегову лінію. На додаток до цієї матерії застосовують рослинність, яка також армує берегоукріплюючі шар і служить природного декорацією водойми. Кокосові мати стійкі до тривалого впливу води і не бояться продуктів органічного походження, що утворюються у водоймі.

Які є способи зміцнення стрімчастого берега?

  • Підпірні стіни. Використання підпірних стін актуально для водойм з рельєфним дном. Для цього дерев’яні або кам’яні підпори встановлюються на решітку на дні водойми – ця конструкція візуально розширює зону водойми. Вертикальне продовження обрамлення ставка дозволяє створювати гарний ландшафтний дизайн навколо вашого ставка. Ефективність даного методу підкріплюється можливістю підпірних стін перешкоджати розмивання і осідання грунту в будь-якій водоймі.
  • Дерев’яні палі. Ефективність зміцнення берега надовго за допомогою паль славиться як при варіанті використання міцних видів дерева, так і залізобетонних паль. Перший спосіб відрізняється естетичністю і ефектністю, до того ж, такі види дерева, як дуб і модрина мають високі характеристики міцності. Зміцнення берега за допомогою дерев’яних паль захищає водойму від розмивання і зсуву, причому ефект такого мура тримається до 50 років. Варто турбуватися про стійкість зміцнення лише в тому випадку, коли знаходиться у воді деревина помітно потемніла.
  • Габіони. Потужна конструкція з міцної сітки з дроту, заповненої камінням або декоративною галькою, є одним з найнадійніших способів зміцнення берегової лінії. Використання габіонів можливо як для річок з сильною течією, так і для ставків великого обсягу. Габіонні кріплення успішно поєднуються з біологічними способами зміцнення берегової лінії, створюючи ще більш потужну підтримку для прибережного грунту. Естетичність габіонів багато хто знаходить привабливою, так як натуральний камінь в якості наповнення решітки вельми шляхетно скрашує ділянку водного ландшафту.
Потрібнаконсультація?

Отримати консультацію по підбору підйомника для катера і зробити замовлення можна за телефоном:

067 920 56 56